تست‌های تمایل شغلی جان هلند

آخرین ویرایش: تیر ۹۸


در موقعیتی قرار گیرید که متناسب شخصیت و تمایل شماست

وقتی دارید وظایفی انجام می‌دهید که دوست دارید، دارید از شغلتان لذت می‌برید. کدهای هلند، نوع‌های شخصیتی هستند که توسط روانشناس جان هلند در دهه ۱۹۷۰ ساخته شدند. دکتر هلند استدلال کرد که افراد در محیط و جایگاه شغلی که با شخصیت آن‌ها مطابقت دارد بهترین کارایی را پیدا می‌کنند. کارکنان و محیط کاری می‌توانند به بهترین شکل هماهنگ شوند. بیشتر مردم ترکیبی از دو یا سه حوزه تمایلی هلند هستند. این دو یا سه حوزه، کد هلند شما را تشکیل می‌دهند.

گرایش و علاقه‌تان را با شغلتان مطابقت دهید

چیزهایی هستند که از انجامشان لذت می‌برید، چه حوزه صنعتی یا عنوان شغلی. کلید یافتن شغل رضایت‌بخش، تطبیق علاقه‌های بنیادیتان با انواع مشاغل است. برای نمونه، یک فرد اجتماعی از نشستن دائم در یک دفتر کار دیوانه می‌شود. یا اگر شما هنرمند هستید، از تطابق با یک سری قوانین سخت در شغلتان متنفرید. این همان جایی است که آزمون‌های شغلی و حرفه‌ای می‌توانند مفید واقع شوند.

آزمون‌های شخصیت بر پایه کدهای هلند

کدهای هلند یکی از معروف‌ترین مدل‌هایی است که امروزه برای آزمون شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هلند اینچنین استدلال کرد که انتخاب یک شغل نشان دهنده شخصیت است. ۶ نوع شخصیت در مدل هلند قرار دارند و بیشتر مردم در تعداد اندکی از این دسته‌ها قرار می‌گیرند:

  • واقع‌گرا (Realistic): عمل‌گرا، عینی، محکم، رُک، فنی، و ابزارگرا
  • جستجوگر (Investigative): کنجکاو، تحلیلی، علمی، اندیشمند، علاقه‌مند به یادگیری، علاقه‌مند به چالش‌های ذهنی، اندیشمند و متفکر
  • هنری (Artistic): خلاق و ایده‌پرداز، گرایش به هنر، ساختارشکن، نامنظم، علاقه‌مند به مدیا، گرافیک و متن، مخترع
  • اجتماعی (Social): کمک‌کننده و حامی، مهربان، پشتیبان، مراقبت، آموزش‌دهنده، صلح‌جو، مشوق، سنگ صبور
  • تهوری (Enterprising): محیط‌های رقابتی، رهبری، متقاعد کردن، علاقه‌مند به ریاست و مدیریت، علاقه به رأس هرم بودن، پرانرژی، هیجان طلب، تأثیرگذار
  • قراردادی (Conventional): منظم و با سازمان، قانون‌مدار، مسئولیت‌پذیر، دقیق، جزئیات‌گرا، حساب و کتاب

کدهای حرفه‌ای هلند، قلب بسیاری از آزمون‌های شغلی

چه نوع کارهایی دوست دارید انجام بدید؟ آزمون هلند در مدت چند دقیقه به شما کمک می‌کند که دید بهتری نسبت به کارهای مخصوص شما بر اساس تمایلات شغلیان پیدا کنید.

کد هلند نوع واقع‌گرا

مشاغل واقع‌گرایی معمولا شامل فعالیت‌های شغلی می‌شود که عملی و همراه با چالش و راه حل باشد. آنها معمولا گیاهان، حیوانات، و مواد دنیای واقعی مانند چوب، ابزار و ماشین‌آلات ارتباط خوبی برقرار می‌کنند. بیشتر این افراد نیاز دارند که در محیط بیرون کار کنند و کارشان وابسته به دفتر و کاغذ و یا ارتباط مستقیم با مردم نباشد.

کد هلند نوع جستجوگر

مشاغل جستجوگری معمولا شامل فعالیت‌های شغلی می‌شود که با ایده‌ها کارکنند و به میزان وسیعی به تفکر نیاز باشد. آنها می‌توانند در جستجو برای یافتن حقایق و تحلیل ذهنی مسائل بپردازند.

کد هلند نوع هنری

مشاغل هنری معمولا شامل کار با فرم‌ها، طراحی و پترن‌ها است. کار آن‌ها معمولا می‌تواند بدون طبعیت از قوانین صورت گیرد.

کد هلند نوع اجتماعی

مشاغل اجتماعی شامل کار و ارتباط و آموزش مردم می‌شود. این مشاغل معمولا شامل کمک‌کردن و ارائه کردن خدمات به دیگران است.

کد هلند نوع تهوری

مشاغل تهوری معمولا شامل آغاز و ادامه دادن پروژه‌ها می‌شود. این مشاغل می‌توانند شامل رهبری مردم و اتخاذ تصمیمات بسیار شود. گاهی نیازمند پذیرش ریسک و خطر بوده و معمولا با تجارت و داد و ستد همراه است.

کد هلند نوع قراردادی

مشاغل قراردادی معمولا شامل یک سری رویه‌ها و روتین‌ها است. این مشاغل می‌توانند بیشتر شامل کار با داده‌ها و جزئیات باشند تا ایده‌ها. در آن‌ها معمولا یک سری روندهای مشخص برای اجرا وجود دارد.

ساخت کد هلند خود

یک راه ساده برای به خاطر سپردن کدهای هلند کلمه RIASEC است. هر کدام حرف ابتدای هر نوع است. دکتر هلند نگفته‌است که یک نفر تنها یکی از این انواع است. در آن صورت تنها ۶ نوع انسان در جهان وجود خواهد داشت. به جای آن، هر یک نفر می‌تواند علاقه‌مندی‌هایی مربوط به همه این ۶ نوع هم داشته‌باشد. هنگامی که این کدها را بر اساس بیشترین علاقه به کمترین علاقه مرتب می‌کنید، یک کد هلند مخصوص به خود را خواهید داشت.

شش‌ضلعی کد هلند

در این صورت ۷۲۰ ترکیب مختلف ممکن خواهد بود. مانند ISERAC، AIRSEC یا CSERIA. معمولا، تنها دو یا سه حرف برای یک بیان مفید کافی است. مانند SC, IRC یا AIC. این بیان هم می‌تواند به محیط کاری و هم شخص اطلاق شود. با نامگذاری و نوع‌بندی افراد و محیط‌های کاری توسط کدهای هلند، می‌توانیم آن‌ها را با هم تطبیق دهیم. این می‌تواند به انتخاب شغل یا موقعیت کاری بالقوه کمک کند.

تئوری هلند همچنین بیان می‌کند که کدهای کنار هم در یک نمودار شش‌ضلعی می‌توانند بهترین ارتباط را بگیرند. بنابراین، افراد واقع‌گرا و محیط‌های کاری آن‌ها ارتباط نزدیکتری با افراد جستجوگر و قراردادی و همچنین محیط‌های شغلی آن‌ها برقرار می‌کند تا افراد اجتماعی و محیط کاری آن‌ها. یکی از تفاوت‌های میان واقع‌گرایی و اجتماعی کارکرد آن‌ها با ماشین‌ها و انسان‌ها است. قراردادی‌ها بیشتر واقع‌گرایان و تهوری‌ها را دوست دارند تا هنرمندان و سایر.

منابع