myaa
11 مرداد 1401 - 13:04

سیل چهارمحال و بختیاری در ۴۵ سال گذشته بی‌سابقه بود

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارندگی‌های شدید و وقوع چندین سیل در استان، گفت: این بارندگی‌ها و سیلاب‌ها در ۴۵ سال گذشته بی‌سابقه بود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، غلامعلی حیدری پیش از ظهر امروز در تشریح آخرین وضعیت سیلاب در این استان در بازدید رئیس سازمان مدیریت بحران از مناطق سیل‌زده ‌اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌هایی بود که بارندگی شدید و حجیم و سیلاب در این استان رخ داد، که در 45 سال گذشته بی‌سابقه بود.

خبرگزاری تسنیمشهرکردشهرکرداستاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: براساس هشدارهای هواشناسی یک روز قبل از شروع سامانه بارشی در استان، آمادگی کامل ایجاد شد و همه مدیریت بحران حتی در سطح بخشدارها و دهیارها آماده‌باش بودند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها به خوبی اطلاع‌رسانی کردند، افزود: استان چهارمحال و بختیاری استانی است که میزبان گردشگران زیادی است که این افراد با اطلاع‌رسانی به موقع از بستر رودخانه‌ها و تفرجگاه‌ها که مسیر سیل بود، به مکان‌های امن هدایت شدند.

حیدری با اشاره به بازگشایی مسیل‌های مسدود شده و بازشدن به موقع دریچه سد‌ها، گفت: علی‌رغم حجم شدید بارندگی و خسارات فراوان مالی به مردم خصوصا عشایر، کشاورزان، شیلات‌داران و باغداران، خوشبختانه کمترین آسیب جانی در این استان اتفاق افتاده است، یک نفر عشایر در کوهرنگ و یک نفر در لردگان مفقود هستند.

چرا از تراژدی سیل‌های تکراری استان لرستان درس نمی‌گیریم؟

چرا از تراژدی سیل‌های تکراری استان لرستان درس نمی‌گیریم؟223 روستای چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شدند/ انتقال 175 خانوار ‌به اماکن امن ‌

223 روستای چهارمحال و بختیاری درگیر سیلاب شدند/ انتقال 175 خانوار ‌به اماکن امن ‌رئیس سازمان مدیریت بحران: خسارت مردم سیل‌زده پرداخت خواهد شد

رئیس سازمان مدیریت بحران: خسارت مردم سیل‌زده پرداخت خواهد شداستاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همکاری بسیار خوبی مردم بافرهنگ استان داشتند که همین مورد موجب کمترین خسارت جانی شد منتهی حجم خسارات مادی وسیع است که در حال ارزیابی هستیم.

انتهای پیام/7540/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 518287