myaa
14 مرداد 1401 - 13:17

امام جمعه بروجرد:‌ اهل بیت (ع) بهترین الگو برای خانواده ها هستند

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: اهل بیت (ع) بهترین الگو برای خانواده های ایرانی هستند چراکه زندگی و پرورش فرزند در سایه الطاف آنها باعث خوشبختی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید علی حسینی روز جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی افزود: انسان در زندگی نیاز به الگو دارد و در اسلام نیز خانواده امیر المومنین (ع) بهترین الگو هستند.

وی اظهار داشت:‌ علی (ع) امام معصوم، فاطمه زهرا (س) بهترین زن تاریخ بشریت و فرزندان آنان نیز همه نمونه هستند بنابراین بانوان ایرانی باید از حضرت زهرا (س) الگو بگیرند چراکه این بانوی بزرگ اسلام در خانه داری، فرزند پروری و همسرداری بی نظیر بود.

وی با اشاره به قناعت فاطمه زهرا (س) در زندگی با امام علی (ع) تصریح کرد:‌ این بانوی بزرگ اسلام، فرزندانی تربیت کرد که الگوی بشریت هستند، بنابراین باید در فرزند پروری و عفاف از ایشان الگو گرفت.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: چنانچه پدر و مادر سبک اسلامی را در خانواده رعایت کنند فرزندان خوبی تربیت می شود چراکه دین اسلام برای تمامی شرایط سنی و مراحل مختلف تربیت فرزند الگو و مصداق دارد و راهنمای کاملی در این زمینه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی امروز جمعه همزمان با سراسر کشور در مصلی نماز جمعه بروجرد با حضور باشکوه مادران و عزاداران برگزار شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536240