myaa
15 مرداد 1401 - 08:12

روزانه بیش از ۲۰۰ جهادگر در پاک‌سازی آثار سیلاب آهنگران مشارکت دارند

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: روزانه بیش از ۲۰۰ جهادگر در پاک‌سازی آثار سیلاب روستای آهنگران شهرستان فراهان مشارکت دارند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: امدادرسانی جهادگران بسیجی به سیل زدگان این روستا تا پاک‌سازی کامل آثار سیل ادامه دارد.

محسن کریمیوی ادامه داد: به دنبال وقوع سیلاب هفته گذشته به بیش از ۱۸ استان کشور از جمله دو شهرستان محلات و روستای آهنگران فراهان استان مرکزی خسارات زیادی به مردم وارد شد که از همان ساعات آغازین گروه‌های جهادی به کمک مردم شتافتند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه پرسنل فراجا نیز در بحث امنیت در کنار نیروهای بسیج و سپاه، در کنار مردم بودند،اظهار داشت: بیش از ۸۰ خانه در روستای آهنگران یا به طور کامل و یا بخشی از آن تخریب شده و خسارات بسیاری نیز به لوازم خانگی ساکنان این روستا وارد شد.

وی بیان کرد: تعمیرات لوازم خانگی سیل‌زدگان این روستا توسط کارکنان واحدهای تولیدی به ویژه شرکت‌های آونگان، ماشین سازی، آذرآب در قالب گروه‌های جهادی انجام شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی یادآور شد: در این بازه زمانی بحث بهداشت، درمان، خوراک و نیازمندی‌های مردم به‌ طورکامل برطرف شد و اکنون از لحاظ روحی و روانی مردم این روستا شرایط مناسبی دارند، هر چند از مسئولان امر انتظار دارند در اسرع وقت نسبت به بازسازی و ساخت منازل اقدام کنند.

سردار کریمی گفت: سپاه هم کنار سایر دستگاه‌ها اعلام آمادگی کرده و با یک تصمیم مناسب و با تعامل و هم افزایی حلقه مدیریتی استان در اسرع وقت نسبت به ساخت منازل اقدام می‌شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه در عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان روستای آهنگران، طلاب بسیجی استان هم حضور چشمگیری داشتند، بیان کرد: ماشین آلات مهندسی برای عملیات آواربرداری از سپاه، بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تامین شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538853