myaa
13 مرداد 1401 - 07:57

میزان خسارت سیل کهگیلویه و بویراحمد به هیات دولت ارائه می شود

یاسوج_ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خسارت سنگین بارش‌های «مانسون» گفت: میزان خسارت سیل بعد از ارزیابی دقیق به هیات دولت ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیامرث حاجی‌زاده در بازدید از روستای کَره شهرستان دنا، افزود: بعد از هشدار سامانه بارش‌های مانسون در کشور، ستاد بحران فعال و بالغ بر ۱۴۰ جلسه به ریاست استاندار، معاون عمرانی و ستاد بحران شهرستان‌ها و دستگاه‌ها تشکیل شد.

خبرگزاری مهرمانسونوی تصریح کرد: یکی از اقدامات این ستاد اطلاع‌رسانی از طریق صدا و سیما و رسانه و همچنین ارسال پیامک بود که برای جمعیت ۸۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک هشدار ارسال شد.

حاجی زاده با بیان اینکه با اقدامات خوبی صورت گرفته و خوشبختانه تلفات جانی در سیل نداشتیم، گفت: کهگیلویه و بویراحمد سومین استان پرورش آبزیان است و روستای کره قطب تولید ماهی این استان بوده که متأسفانه در بارش‌های سیل‌آسا خسارت زیادی به مزارع پرورش ماهی، باغات و شالیکاری وارد شد.

شالیکاریحاجی‌زاده با اشاره به اینکه در حال ارزیابی خسارت‌ها هستیم، گفت: میزان خسارت وارد شده به استان به هیأت دولت ارسال می‌شود، ضمن اینکه کمک‌های بلاعوض و تسهیلات با بهره پایین به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: از همه ظرفیت‌ها برای بازسازی مناطق خسارت دیده استفاده خواهیم کرد و بازسازی‌ها را به مانند زلزله سی‌سخت انجام می‌دهیم.

وی اظهار داشت: ستاد بحران و بسیج سازندگی در کنار هم در حال بازگشایی سراب‌های کشاورزی است تا بقیه باغات و مزارع دچار خشکیدگی نشوند.

حاجی‌زاده به قطع آب آشامیدنی ۴۰ خانوار روستای کَره اشاره و عنوان کرد: دو کیلومتر لوله برای حل مشکل آب آشامیدنی به این منطقه انتقال داده شده است.

وی بیان کرد: مجموعه استان و شهرستان دنا پای کار هستند و مدیرکل مدیریت بحران استانداری شخصاً نظارت بر روستای کره را به عهده دارد تا عملیات برآورد خسارت و بازسازی به خوبی انجام شود.

حاجی‌زاده در خصوص وضعیت روستای ده‌هاشم و قطع برق این منطقه گفت: هلال احمر به مردم ساکن امدادرسانی کرده است، مشکل اصلی مردم روستای ده‌هاشم قطعی برق است و چون در منطقه حفاظت شده است باید جلسه‌ای با حضور شرکت توزیع نیروی برق و محیط زیست گرفته و بازنگری صورت گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 530397