myaa
12 مرداد 1401 - 20:56

پویش کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان یزد آغاز شد

یزد- ایرنا- نایب رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد از آغاز پویش کمک‌رسانی به سیل‌زدگان این استان با همکاری مردم و خیران خبر داد.

به گزارش ایرنا، سید علی فقیه‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران استان افزود: در قالب این پویش مردمی نسبت به پخت و توزیع غذای گرم بین مردم سیل‌زده در محلات شهر یزد اقدام می‌شود.

وی با قدردانی از همکاری مردم به خصوص هیات‌های مذهبی یزد با این شورا در برگزاری پویش ادامه داد: در اجرای پویش روزانه ۶ هزار بسته غذا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام تهیه و توزیع می‌شود.

این فعال فرهنگی اظهار کرد: در اجرای این پویش روزانه ۵۰ نفر به صورت فعال همکاری دارند و بانوان کار آماده سازی مواد اولیه و آقایان کار پخت و توزیع مناسب غذا را در سطح شهر و محلات بر عهده دارند.

فقیه‌زاده اظهار کرد: برای تداوم کار تا حل مشکل سیل‌زدگان به خصوص در شهرستان یزد به همکاری خیران و حمایت مسئولان در کنار اقدام اعضای هیات‌های مذهبی نیاز مبرم است که امیدواریم اقدام شود.

سیل چند روز گذشته در استان یزد باعث تخریب تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی بافت قدیمی شهر یزد شد و ۶ نفر نیز در جریان این حادثه در استان جان خود را از دست دادند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۲ هزار هیات مذهبی دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 528748