myaa
12 مرداد 1401 - 14:26

ارائه راهکار جدید تبلیغ دین در حوزه ازدواج و خانواده ضروری است

گنبدکاووس- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ارائه راهکار جدید برای تبلیغ دین در حوزه ازدواج و خانواده را نیاز ضروری جامعه دانست و گفت: روش‌های موثر در حوزه تشکیل و تحکیم خانواده باید تبیین شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی متقی‌فر روز چهارشنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ در گنبدکاووس اظهارداشت: ظرفیت خوبی در حوزه جوانان در کشور فراهم است که مبلغان حوزه مباحث اجتماعی به ویژه موضوع خانواده باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در حوزه افزایش علاقمندی جامعه به ازدواج و کاهش طلاق، باید توان تبلیغی کشور پای کار بیاید و راهکارهای جدید برای تبلیغ دین به ویژه در حوزه ازدواج و خانواده تبیین شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، مهمترین مشکل در اثرگذاری تبلیغ را متمرکز نبودن مبلغ در منطقه تبلیغی دانست و بیان کرد: بسیاری از مبلغان به دلیل توانمندی در مناطق مختلف خدمت می‌کنند و این نبود تمرکز باعث پایین آمدن اثرگذاری می‌شود.

حجت الاسلام متقی‌فر با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمنان برای ضربه زدن به نهاد خانواده، گفت: در جامعه‌ فعلی رسانه و فضای مجازی فعالیت گسترده‌ای دارد که در این شرایط مبلغان دینی باید برای کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور وقت بیشتری بگذارند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه در شهرستان‌های کوچک راحت‌تر می‌توان در بحث کارهای تربیتی با هدف ارتقای جایگاه خانواده‌ گام برداشت، گفت: در گنبدکاووس برنامه‌ریزی برای تقویب بنیان خانواده با همراهی مبلغان دینی در حال انجام است.

حجت الاسلام متقی‌فر گفت: از هر ایده و طرح جدید قابل اجرا در حوزه بهبود شرایط ازدواج، تعالی و تحکیم خانواده حمایت می‌کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس هم در این نشست گفت: هر چقدر جایگاه خود را بهتر بشناسیم ببینیم آینده جهانی بیشتر به طرف مرام و مکتب اهل بیت(ع) سامان پیدا می‌کند.

حجت الاسلام محمود ترابی افزود: با توجه به افزایش قدرت ایران در عرصه جهانی، تمدن غربی چهره ستیزه جویی خود و ظالم خود را به نمایش می‌گذارد و در این شرایط مبلغان و روحانیون وظیفه دارند این مساله را بیش از پیش در نشست‌های مذهبی و مراسم عزاداری روشنگری کنند.

وی از مبلغان خواست به سخنرانی پای منبر اکتفا نکنند و وقت بیشتری برای انجام فعالیت‌های تبلیغی در مسیر جهاد تبیین اختصاص دهند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 526357