myaa
03 مرداد 1401 - 21:36

طوفان جنوب استان کرمان را درنوردید/ کاهش دید افقی به کمتر از ۱۰ متر

معاون راهداری جنوب استان کرمان با اشاره به بروز گرد و غبار شدید در محورهای رودبار جنوب و قلعه گنج گفت: میزان دید افقی در محورهای این منطقه به کمتر از ۱۰ متر کاهش یافته است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، مجتبی رئیسی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز گرد و غبار شدید، اظهار داشت: ساعاتی پیش بروز پدیده طوفان شدید در حوزه تالاب جازموریان سبب بروز پدیده گرد و غبار شدید در حوزه شهرستان‌های رودبار و قلعه گنج‌ شده است.

خبرگزاری تسنیمکرمانکرمانوی با اشاره به گزارش گشت‌های راهداری در این شهرستان‌ها، بیان کرد: هم اکنون میزان دید افقی در محورهای رودبار جنوب به زهکلوت و محور قلعه گنج - رمشک و قلعه گنج - رمشک به کمتر از 10 متر کاهش یافته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان از رانندگان خواست با توجه به افزایش میزان کاهش دید افقی در جاده‌های حوزه رودبار جنوب و قلعه گنج جوانب احتیاط را رعایت کرده و از تردد غیر ضروری در محورها به ویژه در محور زهکلوت و رمشک خودداری کنند.

وی با اشاره به تردد تریلرهای حامل سوخت در منطقه، بیان کرد: از رانندگان درخواست داریم جوانب احتیاط را رعایت کرده و حتماً از سلامت چراغ‌های خودرو خود اطمینان حاصل کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل با شماره 141 به صورت شبانه روزی پاسخگوی رانندگان و‌ مخاطبان است.

آماده‌باش کرمان، هرمزگان و سیستان‌ و بلوچستان برای تشدید مونسون در ایران + فیلم و تصاویر

آماده‌باش کرمان، هرمزگان و سیستان‌ و بلوچستان برای تشدید مونسون در ایران + فیلم و تصاویرفرماندار جیرفت: راه‌های آسیب دیده با اولویت راه‌های اصلی و شریانی بازگشایی می‌شود

فرماندار جیرفت: راه‌های آسیب دیده با اولویت راه‌های اصلی و شریانی بازگشایی می‌شودجزئیات آخرین خسارات سیلاب‌ها در استان کرمان/ بر گستره و شدت بارش‌ها در استان افزوده می‌شود

جزئیات آخرین خسارات سیلاب‌ها در استان کرمان/ بر گستره و شدت بارش‌ها در استان افزوده می‌شوداحسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان نیز از استقرار تیم‌های امدادی برای مقابله با سیلاب در محور‌های استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شرایط وضعیت قرمز هواشناسی در استان کرمان تیم‌های امدادی در جاده‌ها مستقر شدند.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش 210 میلی‌متر باران طی روز‌های آینده در کرمان گفت: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته احتمال بروز سیلاب و آبگرفتگی جاده‌ها زیاد است و در همین راستا تیم‌های امدادی استان کرمان در جاده‌ها و مناطق سیل خیز استان مستقر شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه ماشین‌های سنگین نیز در این مناطق مستقر شده‌اند و در صورت لزوم آماده امدادرسانی به مردم هستند، افزود: 450 نفر در قالب این تیم‌ها در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/511/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 462986