myaa
11 مرداد 1401 - 15:22

سیلاب در چهارمحال و بختیاری جان یک نفر را گرفت

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری گفت: سیلاب شامگاه دوشنبه در شهرستان لردگان این استان منجر به مفقود شدن یک مرد ۲۳ ساله شد که پس از ساعت‌ها عملیات جست‌وجو، پیکر این جوان در روستای سرقلعه پیدا شد.

ایرج کیانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای گذشته نیز یک چوپان با بیش از ۷۰ سال سن در شهرستان کوهرنگ مفقود شد که عملیات جست و جوی این چوپان همچنان ادامه دارد.

ایرج کیانیوی ادامه داد: سیلاب از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون چهار مصدوم در استان داشته که حال عمومی این مصدومان مطلوب گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به تداوم امدادرسانی نیروهای این جمعیت به مردم حادثه‌دیده استان، تصریح کرد: از آغاز شروع بارش‌های سیل‌آسا در استان (چهارشنبه هفته گذشته) تا امروز به هشت هزار و ۸۴۲ نفر در شهرها و روستاهای استان امدادرسانی شده است.

کیانی با بیان اینکه تمامی ۱۰ شهرستان استان متاثر از سیلاب شده است، اظهار داشت: ۲۲۳ روستا و ۱۳ شهر استان درگیر سیلاب و حوادث ناشی از آن شدند.

وی خاطرنشان کرد: طی همین مدت ۲ هزار و ۲۱۸ نفر در استان دچار حادثه شدند که نیروهای امدادی هلال احمر به این افراد امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری افزود: ۱۷۵ خانوار نیز از خانه‌های خود به مکان‌های امن هدایت شدند و تخلیه آب از ۴۰۳ مورد خانه مسکونی نیز انجام گرفت.

وی تعداد نیروهای امدادی این جمعیت در سیلاب اخیر را یک هزار و ۱۰۵ نفر اعلام کرد و گفت: این نیروها با استفاده از ۸۳ خودرو و سایر تجهیزات امداد و نجات امدادرسانی به مردم استان را انجام می‌دهند.

به گزارش ایرنا، سیلاب تابستانی مانسون از روز چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستان‌های این استان شد و خسارت‌های بسیاری به بار آورده است.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی سامانه بارشی فصلی تا روز چهارشنبه در این استان فعال است

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 519465