myaa
14 مرداد 1401 - 09:33

«کاروان نوکری» به مناطق کم برخوردار خراسان جنوبی رسید

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از فعالیت کاروان نوکری برای سومین سال با همکاری این قرارگاه و حوزه علمیه رضویه خبر داد و گفت: هدف از ایجاد این کاروان برگزاری مراسم عزاداری در مناطق کم برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ مهدی هنری امروز در جریان بازدید از دهستان‌های شهرستان خوسف از فعالیت کاروان نوکری برای برپایی مراسم عزاداری در دهستان ماژان خبر داد.

وی افزود: با توجه به آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) امسال برای سومین سال کاروان نوکری با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی و حوزه علمیه رضویه فعالیت دارد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: هدف از ایجاد این کاروان حضور روحانیون و برگزاری مراسم عزاداری در مناطق کم برخوردار استان که دارای جمعت‌ کمی بوده و روحانی مستقر در روستا جهت برگزاری مراسم ندارند.

هنری عنوان کرد: این کاروان با همکاری حوزه علمیه رضویه در 30 روستای دهستان ماژان صبح و بعد از ظهر فعالیت داشته و به سخنرانی و عزاداری می‌پردازد.

وی بیان کرد: این کاروان در دهه اول محرم در دهستان ماژان مراسم عزای اباعبدالله(ع) را برای ارادتمندان برگزار می‌کند که خوشبختانه مورد استقبال بسیار خوب مردم قرار گرفته و روحانیون در این جلسات محتواهایی در مورد مکتب عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد تبیین و سبک زندگی بیان می‌کنند.

انتهای پیام/3635

منبع: فارس
شناسه خبر: 535423